ФОТОДОМ ШОСТКА
 
 
Топ-новость:

Шостка - звернулась за допомогою до Президента

Утилізація відходів


Президенту України Вікторові Ющенку
Прем’єр-міністру Юлії Тимошенко
Голові Верховної Ради Арсенію Яценюку
Генеральному прокуророві України Олександру Медведьку
Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини
Ніні Карпачовій


Звернення

Шановні добродії!

Від імені Соціал-демократичної партії України (об‘єднаної) звертаємося до вас, як до діючих керівників держави, з проханням про негайну підтримку і захист прав та здоров’я громадян – мешканців міста Шостка Сумської області.


У цьому місті на полігоні для утилізації виробничих відходів відомого, але нині збанкрутілого підприємства "Свема", комерційним підприємством ТОВ "Елга" влаштовано звалище небезпечних токсичних відходів хімічної та фармацевтичної промисловості, які тисячами тонн надходять з різних регіонів України. Серед таких речовин І – ІІІ класу небезпеки, як пестициди, відходи гальванічних виробництв, відпрацьовані люмінесцентні лампи, хімічні реактиви, багато є невідомого складу та походження, а тому не мають рекомендованих технологій їх утилізації і захоронення. Даний полігон знаходиться у безпосередній близькості до житлової забудови міста. Оскільки з боку держави фактично відсутній будь-який контроль за діяльністю цієї суто комерційної фірми, жителі міста Шостка фактично стали заручниками дуже небезпечної ситуації, яка може закінчитися катастрофою, подібною до Чорнобильської.

Не зважаючи на те, що згідно Закону України "Про об’єкти підвищеної безпеки" право на використання подібного полігону має бути надано виключно територіальною громадою, діяльність ТОВ "Елга" продовжується, незважаючи на протести громади та рішення міської ради. Експлуатація полігону загрожує безпеці життя і здоров‘ю городян, серед яких рівень захворювань значно перевищує середній по Україні. Протести мешканців міста підтримала міська рада, проте комерсанти, оскаржуючи заборони у судах, продовжують експлуатацію небезпечного об‘єкту. Разом з тим, на активістів і депутатів міської ради, які виступають проти продовження діяльності полігону, здійснюється тиск, в пресі проводяться кампанії з їх дискредитації. І це притому, що на захист безпеки свого міста об’єдналися всі політичні сили, представлені у міській раді.

Соціал-демократична партія України (об‘єднана) звертається до керівників держави, Генерального прокурора України та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з цим листом та проханням негайно втрутитися і захисти права громадян України – мешканців міста Шостка.

Як відомо, Конституція України гарантує громадянам їх права та безпеку: Стаття 3 наголошує, що життя, здоров’я та безпека людини є найвищою соціальною цінністю держави; Стаття 16 наголошує, що забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території України, збереження генофонду українського народу є обов'язком держави, а Стаття 50 гарантує "право на безпечне для життя і здоров'я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди, і кожному гарантується право вільного доступу до інформації про стан довкілля, про якість харчових продуктів і предметів побуту, а також право на її поширення. Така інформація ніким не може бути засекречена".


Те, що відбувається сьогодні у Шостці, є також прямим порушенням низки законів України, зокрема Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" від 25.06.1991 року, який гарантує екологічні права громадян України, Закону України "Про екологічну експертизу" вiд 09.02.1995 року, який гарантує участь громадськості у процесі екологічної експертизи, Закону України "Про відходи" від 30.06.1995 року, який гарантує права на безпечні для життя та здоров'я громадян умови при здійсненні операцій щодо поводження з відходами і одержання в установленому порядку повної та достовірної інформації про безпеку об'єктів поводження з відходами, а також Конвенції ООН "Про доступ до інформації, участь громадськості в процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля" від 25.06.1998 року (ратифікована Законом України від 06.07.1999 року).


Ми сподіваємося, що кожний з вас виконає свій обов’язок, який поклала на вас держава та ваша совість.

 

З повагою,

Голова СДПУ(О) Ю.Загородній20.04.2008 12:46

Источник: Пресс-служба СДПУ(о) http://sdpuo.com


МЫ в социальных сетях:
 


%custom closeLinks()